MŠ Kotlaska

Mateřská škola Kotlaska

Mezigenerační setkání

Vážení rodiče, milí zákonní zástupci,
naší MŠ oslovila Hana Pospíchalová, koordinátorka programu POVÍDEJ od organizace MEZI NÁMI, s nabídkou mezigeneračních aktivit.

Co je to program POVÍDEJ?
Jedná se o setkání dětí a seniorů v domovech seniorů, cílem je je propojovat generace, zlepšovat vztah i chápání dětí, dospělých a seniorů. – https://www.mezi-nami.cz/program-povidej

Jak setkání budou probíhat?
Setkání probíhají v seniorských zařízení, kam dojdou děti z MŠ. Následně společně děti a senioři vytváří aktivitu, u které se vzájemně poznávají, povídají si a tráví spolu čas.
Aktivity jsou různého zaměření od výtvarné, vzdělávací činnosti přes zpěv, tanec, lehké cvičení či deskové hry. Setkání může probíhat i formou divadla, přednášky atd. Vždy záleží na domluvě a dané skupině.

Těchto programů se budou účastnit předškolní třídy (Motýlci a Žabičky) – v domluvené termíny budou dojíždět do vybraného domova seniorů na Praze 8.

Těšíme se na účast v programu,
Tým MŠ.

MŠ Kotlaska
Kotlaska 3/30, 180 00 Praha 8