MŠ Kotlaska

Mateřská škola Kotlaska

O nás

Na úpatí kopce Hájek, v blízkosti náměstí Bohumila Hrabala se nachází MŠ Kotlaska.

Škola je zasazena uprostřed členité zahrady, kterou zdobí velké množství dřevin (ovocné, listnaté i jehličnaté stromy a okrasné keře), jezírko s lekníny a skalka.

Interiér budovy je řešen třemi velkými prostory pro jednu třídu – jídelna, herna a prostor pro tělovýchovné chvilky/odpolední odpočinek. Zároveň interiér i zahrada MŠ zabezpečují plynulý chod mateřské školy a všechny skupiny dětí zde mohou rozvíjet své aktivity.

Po celou dobu vzdělávání děti střeží kominíček Kotlásek ze svého komína, který dohlíží na to, aby se všechny děti v mateřské škole cítily příjemně a bezpečně.

Děti se vzdělávají ve čtyřech třídách, a to za velmi příjemných podmínek, které zajišťuje osm pedagogů.

Obsah vzdělávání zajišťuje Školní vzdělávací program „Jen si děti všimněte, co je krásy na světě“, který je díky pojetí mnohočetných inteligencí Howarda Gardnera ušit na míru a splňuje tak individuální pojetí předškolní výchovy.

Program je plánován v týdenních tematických celcích, což dává prostor pro tvořivou a kreativní práci pedagogů. Děti, které v následujícím školním roce nastupují do základní školy, mají specificky upravený program, který je zaměřen na školní zralost a individuální přístup při pomoci dětem s odkladem školní docházky.

Jako další aktivity jsou pro budoucí školáky zajišťovány návštěvy kulturních (divadla, koncerty), sportovních (zimní bruslení, horolezecká stěna) a ekologických zařízení.

Často děti vyjíždějí na dopolední vycházky do širšího okolí a na celodenní výlety.

Aktuální oznámení

Cvičení s dětmi v MŠ

Vážení rodiče, milí zákonní zástupci, od března 2024 bude v naší MŠ probíhat cvičení se všestranným pohybovým zaměřením, které povede paní učitelka s certifikátem. Třídy se budou střídat po týdnech

Zobrazit více »